Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Дали сте компанија производителот или тргување?

Ние сме оригиналниот производител на рачни часовници, има над 15 години искуство во производство на сопствени часовници, меѓувреме ние нудиме дизајн услуги, ако немате сопствен дизајн часовник.

Каде е вашата фабрика?

Нашата фабрика се наоѓа во Changping Место на Dongguan Сити, Кина. Со повеќе од 1200 квадратни метри, 40 стручни штабови кои имаат работа во часовник индустрија со години.

Што е со методите на плаќање

Ние прифаќаме T / T за голема сума, и за мала сума, можете да ни се плати преку PayPal, Western Union, MoneyGram, Escrow и др

Што е вашето време на испорака?

Обично времето за испорака е 30-35 дена за силиконски часовници и легура часовници, 45-50 дена за вистинска кожа movt челик кварц часовници, 60-70 дена за автоматско часовници.

Може ли да се печати нашето лого / баркод / ​​единствен број QR код / ​​серија на вашиот wristbands?

Да секако. И ние може да направи нацрти со вашето лого / приватни етикета да потврди конечниот надвор во потрага на вашиот часовници.

Може ли да нарачате некои примероци за нашите тестирање?

Секако, ние може да произведе примерок на пред-продукција за вас со товарно соберат.

задолжен за земање мостри може да бидат вратени кога вкупното количество за да стигнат до нашите стандарди.

Што е вашето MOQ (Минимална количина за нарачка) на секој модел.

Нашите MOQ е 500pcs за кожа бенд часовници, 500pcs / Боја за силиконски и пластични бенд часовници.

Можете ли да го прилагодите часовникот во посебна форма?

Да, ние ОЕМ и ODM, само да ми кажете вашата идеја. На MOQ е исто како нормален ред, само 500pcs.

Може ли да биде вашиот агент во мојата земја.

Да, добредојдени да биде нашиот партнер, ве молиме контактирајте со нас, ако имате оваа намера.

Ние веруваме и за нас да се најде добар начин да се започне долгорочна соработка.

Како може да се контролира квалитетот?

Нашите КК персонал ќе ги провери квалитетот пред производство, во производството и пред породувањето. Пред производство, провери сите суровина е свежа и еко-пријателски.

Во производството, да се провери секоја делови е квалификуван и да се види функција работи добро.

Пред породувањето, проверете секој се види е преполна и без дефекти, и бидете сигурни дека часовници се спакувани во вистинскиот пакет и UPC код, упатство за употреба.

Што е со превозот методи?

Ние нудиме различни превозот методи: од страна на морето, од воздух, со воз или Експрес (DHL / UPS / ТНТ / ФЕДЕКС).

За итна испорака, Ви препорачуваме користење Express или по воздушен пат.

Ако имате доволно време да чека, од страна на морето е најдобар избор со најевтина цена.

Која земја не ги изнесете вашите часовници?

We are cooperating with international watch importers and brands, like Disney, Aldi, NBCU.

Main exported to USA, Italy, Japan, Australia. If you have any other questions, welcome to contact us at any time.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Онлајн Chat!